środa, 2 marca 2011

Porażka Manchesteru United z Chelsea

W zaległym meczu 18 kolejki angielskiej Premiership doszło do spotkania pomiędzy Chelsea a Manchesterem United. Po pierwszej fascynującej i na pełnych obrotach połowie to jednak gracze Czerwonych Diabłów zeszły do szatni z jednobramkową przewagą, którą dał piłkarzom Sir Alexa Fergusona w 30 minucie spotkania Wayne Rooney. Po pierwszej połowie wszystko wskazywało na to, że to jednak piłkarze z Old Trafford będą kontrolować grę w drugiej połowie. Jednak tak się nie stało. Już w 55 minucie do remisu doprowadził po David Luiz. Niestety po tej bramce z ładnego widowiska jakie mieliśmy okazję oglądać, gra z obydwu stron stała się brzydka a czasami nawet brutalna. W 63 minucie bramka strzelona przez Wayne`a Ronneya po składnej akcji nie została uznana z powodu spalonego. W końcu Sir Alex Ferguson zdecydował się na zmiany. Za Scholes`a wszedł Giggs, a Hernandeza zastąpił Berbatow. Niestety około 77 minuty nastąpił dramat Czerwonych Diabłów. Po faulu w polu karnym na Zhirkovie, sędzia Atkinson podyktował rzut karny dla The Blues. Do piłki podszedł Frank Lampart i w 79 minucie spotkania mieliśmy już 2:1 dla gospodarzy. W końcówce spotkania doszło jeszcze do paru rozpaczliwych ataków graczy Manchesteru ale wynik już nie uległ zmianie. Była to druga porażka Manchesteru United w tym sezonie i po 28 rozegranych meczach czerwone Diabły ciągle zajmują pierwsze miejsce z tabeli.